Čtení

Vždycky jsem milovala tvaroh a dobroty z něj. Teď si své místo v mém srdci ještě pojistil, když mi pomohl vyhrát nad mastitidou. To se mi tak po celkem třech a půl letech kojení postupně dvou dětí "poštěstilo" odškrtnout si poslední políčko na seznamu nejrůznějších kojících komplikací a pořídit si zánět mléčné žlázy.

Prázdniny jsou tady a vy možná, stejně jako my, řešíte, jak zabavit děti na dlouhých cestách autem. Což je otázka, na jejímž správném zodpovězení někdy závisí duševní zdraví nejen řidiče.

Ač podle kalendáře má být jaro v plném proudu, pohled z okna připomíná střídavě nevlídný podzim a rozbředlou zimu. Jak zabavit caparty, když ven se nedá a vy už jste přehráli všecky stolní hry, vyrobili kde co, přečetli všecky knížky a potřebujete aspoň chvíli klidu?

Masáže dětí a kojenců jsou oblíbenou aktivitou maminek na mateřské. A to oprávněně. Kromě příjemného trávení společného času má taková masáž i další přínosy.

Tuto přezdívku získal trnitý keř z rodu Eleutherococc pro své účinky na lidské zdraví. Znám je i pod názvy kořen z tajgy, čertův keř či pichlavý ženšen.Roste ve východní Asii, od Sibiře až po Čínu a původní obyvatelé jej využívají tisíce let. Účinnou částí rostliny je kořen, používá se sušený nebo jeho extrakt.

Podzimní dny jsou opět tady a s nimi dorazily obvyklé virózy, nachlazení a chřipky. Pro lehčí průběh rýmy a kašle a úlevu při bolesti v krku se nám doma osvědčily medovo-cibulové kapky. Nenajdete v nich žádnou umělou chemii, jen samé přírodní látky, které opravdu pomáhají a chutnají i dětem.