Masážemi prohloubíte vztah s vašimi dětmi

03.02.2017

Masáže dětí a kojenců jsou oblíbenou aktivitou maminek na mateřské. A to oprávněně. Kromě příjemného trávení společného času má taková masáž i další přínosy.

- Podporuje krevní oběh, prokrvuje tělo.

- Vyživuje orgány a napomáhá jejich správné činnosti.

- Ovlivňuje lymfatický oběh.

- Zvyšuje obranyschopnost organismu.

- U malých dětí podporuje vyplavování růstového hormonu, a tak vede k lepšímu přibírání na váze, např. u předčasně narozených miminek.

- Působí blahodárně na pokožku, včetně kůže s ekzémem.

- V zimě zahřívá organismus.

- Při nachlazení usnadní uvolňování hlenů.

- Uklidňuje, navozuje relaxaci.

- Usnadňuje usínání.

- Zlepšuje spánek, ten je delší a kvalitnější.

- Vyplavuje hormony lásky a dobré nálady (oxytocin, endorfiny...), ustává produkce stresových hormonů a hormonů akce (adrenalin...).

- Podporuje u dítěte pocit, že je milováno.

- Zmírňuje rodičovskou úzkost a nejistotu.

- Usnadňuje neverbální komunikaci rodičů a dětí, zlepšuje porozumění signálům dítěte.

- Prohlubuje vztah mezi rodičem a dítětem.

Tyto a mnohé další přínosy zajišťuje pravidelné masírování dětí. Masírovat je možné už od narození a potom, dokud o to dítě stojí. Po pauze, která zpravidla nastává v období, kdy děti začínají lézt a chodit, se starší batolata opět ráda nechávají masírovat a lze takto pokračovat až do puberty, dokud dítě masáž přijímá. U starších dětí masáže navíc zmírňují stres ze školy a školky, napomáhají uvolnění svalů po sportovní aktivitě, umožňují odpočinek po celodenním sezení v lavici...

Naučte se masírovat i vy! Přijďte do některého z našich kurzů, nebo se domluvme na individuální výuce. A pro ty, komu nevyhovuje ani jedno, připravujeme videokurz...již brzy!